Wycieczki po Warszawie z przewodnikiem

Nie tylko wirtualną rzeczywistością człowiek żyje. Czasami warto wyjść poza światłowody i ujrzeć naprawdę poznawany świat. Wbrew pozorom trochę się różni.

Spacery po Warszawie to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w sposób inny niż zazwyczaj. Można też sprezentować wycieczkę znajomym lub rodzinie - okazja na pewno się znajdzie - a jest szansa, że spodoba się bardziej niż kolejny krawat lub kwiaty. Spacer z przewodnikiem, który w pięknych "okolicznościach przyrody" barwnie naszkicuje obraz dawnych lat, to chyba jeden z najmniej bolesnych sposobów na przyswajanie wiedzy, a jak mawiał Marc Bloch:

Nie można zrozumieć teraźniejszości bez pamięci o przeszłości.

Jedno krótkie zdanie, które zawiera w sobie cały sens tej dziedziny nauki, jaką jest historia. Jednak nie dla wszystkich jest to tak oczywista prawda. Dlatego ważne jest, by poznawanie naszych dziejów przeprowadzić w sposób jak najprzyjemniejszy, rozwijający i intrygujący, by stało się częścią rekreacji, a nie było kojarzone tylko z nudnym zapamiętywaniem dat i nazwisk. Zwłaszcza jeśli chcemy, by kiedyś pojawił się ktoś, kto zaprzeczy słowom Georga Hegla:

Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła.

Według mnie najważniejsze w spacerach jest pokazanie, że Warszawa to nie tylko ceglane czy betonowe mury, ale także ludzie, których mniej lub bardziej chwalebne czyny przez wieki kształtowały to miasto i to właśnie chciałbym Państwu zaprezentować.

 

          Spacery po Warszawie do 5 godzin

 

          Spacery po Warszawie ok. 2 godzin

 

- Na Życzenie

         - Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zaproponować temat i miejsce spaceru. Indywidualne pomysły są jak najbardziej wskazane, a My staropolskim przysłowiem: "Pomożecie? - Pomożemy!"

 

- Spacery Seiren na Facebooku

         - Tym, którzy nie mogą się zdecydować na konkretny temat wycieczki, polecam organizowane okazjonalnie spacery, w których udział jest w zasadzie darmowy, choć przewodnik za żadne skarby się nie obraża. Informacje pojawiają się na stronie Seiren na Facebooku oraz w zakładce Spacery