Wycieczki po Warszawie z przewodnikiem

Nie tylko wirtualną rzeczywistością człowiek żyje. Spacery po Warszawie to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w sposób inny niż zazwyczaj. Można też sprezentować wycieczkę znajomym lub rodzinie, okazji na pewno nie zabraknie. Spacer z przewodnikiem, który w pięknych "okolicznościach przyrody" barwnie naszkicuje obraz dawnych lat, to chyba jeden z najmniej bolesnych sposobów na przyswajanie wiedzy, a jak mawiał Marc Bloch:

Nie można zrozumieć teraźniejszości bez pamięci o przeszłości.

Jedno krótkie zdanie, które zawiera w sobie cały sens tej dziedziny nauki, jaką jest historia. Jednak nie dla wszystkich jest to tak oczywista prawda. Dlatego ważne jest, by poznawanie naszych dziejów przeprowadzić w sposób jak najbardziej przyjemny, rozwijający i intrygujący, by stało się częścią rekreacji, a nie było kojarzone z nudnym zapamiętywaniem dat i nazwisk. Zwłaszcza jeśli chcemy, by kiedyś pojawił się ktoś, kto zaprzeczy słowom Georga Hegla:

Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła.

Według mnie najważniejsze w spacerach jest pokazanie, że Warszawa to nie tylko ceglane czy betonowe mury, ale także ludzie, których mniej lub bardziej chwalebne czyny przez wieki kształtowały to miasto. To właśnie chciałbym Państwu zaprezentować.

 

          Spacery po Warszawie do 5 godzin

 

          Spacery po Warszawie ok. 2 godzin

 

- Na Życzenie

         - Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zaproponować temat i miejsce spaceru. Indywidualne pomysły są jak najbardziej wskazane, a ja postaram się pomóc w ich realizacji.

 

- Spacery Seiren na Facebooku

         - Tym, którzy nie mogą się zdecydować na konkretny temat wycieczki, polecam organizowane okazjonalnie spacery, w których udział jest w zasadzie darmowy, choć przewodnik za żadne skarby się nie obraża. Informacje pojawiają się na stronie Seiren na Facebooku oraz w zakładce Spacery